Idegen nyelvi tagozat

4 évfolyamos nyelvi tagozatok

Ma már nem képzelhető el gyermekeink jövője jól használható nyelvtudás nélkül.  A továbbtanuláshoz szükséges nyelvvizsgát szerezni, egy idegen nyelv kötelező érettségi tárgy, de ha a munka világára tekintünk, akkor is látható: a legkeresettebb az idegen nyelvet jól használó munkaerő. A szülők sokszor magánórákkal, külön tanárokkal segítik ebben gyermeküket, pedig az eredményes nyelvoktatás és a szorgalmas tanulás megszerzése iskolai keretek között is lehetséges. Ez mozgatta tanárainkat, amikor megálmodták a gimnázium nyelvi tagozatos képzést.

• A 4 évfolyamos képzéseinken az angol, vagy német, vagy olasz nyelv oktatása emelt óraszámban történik. (Attól függően, mi az első idegen nyelv)
  • A tanulók első idegen nyelvként angolt (haladó v. kezdő) vagy németet, olaszt (kezdő) tanulhatnak.
  • 9. évfolyamtól emelt óraszámú nyelvoktatás zajlik
  • 9. évfolyamtól második idegen nyelvként választható az angol, német, francia, olasz.
  • Kommunikáció központú nyelvoktatás
  • A nyelvórák csoportbontásban folynak, ami lehetővé teszi a hatékony nyelvtanulást.
  • Az idegen nyelvek oktatását jól képzett, a nyelvvizsgáztatásban és a tehetséggondozás területén szakképzett és elismert középiskolai tanárok végzik.
  • Nyelvvizsga-felkészítés szakköri keretek között is zajlik.
  • Angol nyelvű órák anyanyelvű tanárral is (amerikai lektorunkkal)
  • A célnyelv kultúrájának megismerése
  • Felkészítés külföldi tanulmányokra