Szelektív hulladékgyűjtés és kupakgyűjtés

Iskolánkban először 2015-ben a 7. a osztályban kezdtük el a szelektív hulladékgyűjtést. Osztálypénzből vettünk  a tanterembe 2 kukát és osztályfőnöki órán a környezetvédelemről tartott előadás keretein belül megismertettük a gyerekekkel a szelektív hulladékgyűjtés fontosságát.

A következő évben már intézményi szinten működött a műanyag és papír hulladékok szelektív gyűjtése. Minden tanteremben és minden folyosón kihelyeztünk gyűjtőedényeket. Ezzel párhuzamosan beindult az elemgyűjtés is az iskolánkban.

Ugyanebben az évben nagy kupakgyűjtő akcióba kezdtünk, mely az osztályok közötti versennyé alakulva nagy segítséget nyújt a mai napig is a rászoruló beteg gyerekeknek. Minden évben kiválasztunk egy gyermeket és az összegyűjtött nagy mennyiségű kupakot félévente átadjuk a családnak. 2019 októberében Palánki Ferenc püspök atya, iskolánk fenntartója adta át a “kupaktámogatást”.