Főooldal
IT-cégek a Szent Joe-ban!

IT-cégek a Szent Joe-ban!

 IT, azaz információs technológia nélkül a világ ma már nem elképzelhető. Mindenütt vannak már számítógépek és mobiltelefonok, amelyeket fiataljaink már rutinosan használnak. A mai napon iskolánk informatika tagozatos tanulói betekintést nyertek három IT cég, a Dynata, az Epam és a RDI napjaiba. A cégek előadói életútjaikon keresztül mutatták meg tanulóinknak, hogyan is lettek dolgozói az IT világának. Kiderült, hogy a jelenlegi középiskolásoknak mit és hogyan kell tanulniuk, tanulmányaikban kiktől és miktől kell segítséget kérniük, hogy a legrövidebb úton ilyen cégeknél dolgozhassanak. Elmondták azt is, hogy nem mindannyiuk útja volt rögtön kijelölve ebbe az irányba, és azt is, hogy az IT érdekeltségű multinacionális cégeknél nem csupán programfejlesztők és tesztelők dolgoznak. Felhívták tanulóink figyelmét a tanulás fontosságára, kiemelve ott is a problémamegoldó képesség fejlesztését és a csapatban dolgozni tudás nélkülözhetetlenségét. Előadásaik után tanulóink kérdezhettek az előadóktól. A kérdések mennyiségét és minőségét nézve egyértelműen látszott, hogy rendkívül érdekli őket az adott terület. Összességében elmondható, hogy rendkívül hasznosan töltöttük ezt a délelőttöt, és szükség van további hasonló programokra a középiskolákban. Köszönjük Gyermán György tanár úr lelkes szervezését!

Képek:

https://www.facebook.com/joe.szent.1/posts/7638281926288411?ref=embed_post