Főooldal
Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén

Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén

Február 2-án, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén tartja a katolikus egyház a megszentelt élet napját. Ezen a napon az egyház kifejezi megbecsülését azok iránt, akik Krisztus szorosabb követését választották, és szerzetesként tesznek tanúságot az evangélium mellett. Iskolánk erős szálakkal kapcsolódik a szerzetesrendekhez: 1721-ben a piarista rend szerzetesei alapították intézményünk elődjét, majd 1996-ban iskolánk újraalapításakor Bosák Nándor püspök atya a Boldogasszony Iskolanővérek – korábbi nevén Miasszonyunkról nevezett Szegény Iskolanővérek – rendjének tagját Lépes M. Katalin nővért kérte fel az újrakezdés nemes feladatának végrehajtására. Debrecenben jelenleg még egy római katolikus szerzetesrend, a domonkosok vannak jelen. Korábban a ferences rend töltött be jelentős szerepet városunk katolikus múltjában. (Az írásokat Bécsiné Kléri Ágota könyvtárosunk gyűjtötte.)

domonkosok_csokonai-kalendarium_1994