Főooldal
Ingyenes internet!

Ingyenes internet!

Ingyenes internet biztosítása a digitális munkarendben a középiskolás tanulók és pedagógusaik számára

Csatoltan megküldjük a Kormány 501/2020. (XI. 14.) Korm. rendeletét a veszélyhelyzet ideje alatt a digitális oktatással érintett családokat segítő intézkedésekről szóló rendeletét.

A rendeletben alapján a jogosult új internet előfizetést köthet, amely ingyenes a rendeletben felsorolt feltétellel a jelenlegi előfizetők pedig ingyenesen kapják a szolgáltatást. Kiemeljük, hogy azoknál, akik már rendelkeznek internet előfizetéssel, és az ingyenesség igénylése az előfizető feladata (szülő, pedagógus) a jogszabály szerint: 3. § (1) „A jogosult az ingyenes szolgáltatás igénybevételére vonatkozó igényét – lehetőség szerint elektronikus úton – jelzi a szolgáltató felé.”