Főooldal
Ünnepélyes Veni Sancte és épületavatás

Ünnepélyes Veni Sancte és épületavatás

2018.szeptember.5 7:55 Írta SZJG


Örömhír és köszönet

Kedves Diákjaink! Tisztelt Szülők!

2018. szeptember 3. napján, napra pontosan 115 évvel azután, hogy iskolánk főépületének átadása megtörtént, Palánki Ferenc püspök atya – az évnyitó Veni Sancte szentmise bemutatása után – felavatta és megszentelte intézményünk új épületszárnyát, ahol 8 tanterem, 3 csoportszoba és egy tornaterem várja a lelkes nebulókat. Vendégünk volt az építkezést lehetővé tevő kormány képviseletében Soltész Miklós államtitkár úr, a város képviseletében Komolay Szabolcs alpolgármester úr, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye képviselői, a testvérintézmények vezetői, intézményünk korábbi vezetői, Lépes M. Katalin nővér, valamint dr. Pogány Béláné. Az új épület tervezője Kasuba János építészmérnök, kivitelezője a HUNÉP, az építkezés vezetője Sütő Károly volt.

Hálásan köszönjük minden Szülőnek, hogy az elmúlt időszakban minket választottak, ránk bízták legféltettebb kincsüket, a gyermeküket. Szeretettel köszönjük régi diákjainknak, hogy megerősítették intézményünket, s örömmel töltjük együtt napjainkat a mostani diákokkal! Legyenek boldogok a diákéveik a megújult épületben, s jó szívvel emlékezzenek majd az itt töltött időre. Isten áldja minden munkatársunkat: a pedagógusok, a technikai, gazdasági személyzet fáradhatatlan munkája nélkül nem jöhetett volna létre ez a csodálatos fejlődés.

 

dr. Bódis Zoltán
intézményvezető

Az avatóünnepségről itt olvashatunk tudósítást:

http://www.dnyem.hu/…/2011-6-ev-alatt-megharomszorozodott-a…