Főooldal
Ünnepélyes Veni Sancte és épületavatás

Ünnepélyes Veni Sancte és épületavatás

Örömhír és köszönet

Kedves Diákjaink! Tisztelt Szülők!

2018. szeptember 3. napján, napra pontosan 115 évvel azután, hogy iskolánk főépületének átadása megtörtént, Palánki Ferenc püspök atya – az évnyitó Veni Sancte szentmise bemutatása után – felavatta és megszentelte intézményünk új épületszárnyát, ahol 8 tanterem, 3 csoportszoba és egy tornaterem várja a lelkes nebulókat. Vendégünk volt az építkezést lehetővé tevő kormány képviseletében Soltész Miklós államtitkár úr, a város képviseletében Komolay Szabolcs alpolgármester úr, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye képviselői, a testvérintézmények vezetői, intézményünk korábbi vezetői, Lépes M. Katalin nővér, valamint dr. Pogány Béláné. Az új épület tervezője Kasuba János építészmérnök, kivitelezője a HUNÉP, az építkezés vezetője Sütő Károly volt.

Hálásan köszönjük minden Szülőnek, hogy az elmúlt időszakban minket választottak, ránk bízták legféltettebb kincsüket, a gyermeküket. Szeretettel köszönjük régi diákjainknak, hogy megerősítették intézményünket, s örömmel töltjük együtt napjainkat a mostani diákokkal! Legyenek boldogok a diákéveik a megújult épületben, s jó szívvel emlékezzenek majd az itt töltött időre. Isten áldja minden munkatársunkat: a pedagógusok, a technikai, gazdasági személyzet fáradhatatlan munkája nélkül nem jöhetett volna létre ez a csodálatos fejlődés.

 

dr. Bódis Zoltán
intézményvezető

Az avatóünnepségről itt olvashatunk tudósítást:

http://www.dnyem.hu/…/2011-6-ev-alatt-megharomszorozodott-a…