Főooldal
Kiállítás az ikonfestő szakkör munkáiból

Kiállítás az ikonfestő szakkör munkáiból

2017. május 15-én az ikonfestő szakkörnek nyílt kiállítása a gimnáziumunk aulájában, amit dr. Bódis Zoltán intézményvezető úr nyitott meg. A szakkört immár tizenhat éve Zolcsák Miklós görög katolikus parókus vezeti. Még Büki János igazgatósága idején indult el a művészfoglalkozás, s azóta minden évben újraindul, egy-egy meghatározott tematikus irány mentén. Az idei (2016-2017.) tanév első félévében Jézust és Máriát, a második félévben pedig szenteket és angyalokat festettek a diákok. Minden ikonnak Jézus Krisztus a prototípusa. Ő mutat utat az alkotóknak: “Én vagyok az út, az igazság és az élet” (Jn 14, 6).

Az alkotási folyamat során fontos, hogy a tanulók a technika elsajátítása mellett megismerjék az ikonok különböző fajtáit is, valamint azt, hogy milyen hatást gyakorol(hat)nak ránk a vallási életben. Mintegy tükröt tartanak elénk: “Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes” (Mt 5, 48). Az ikonfestés a lélek kitartására is sarkall, megmutatja, hogy milyen az alkotók türelme, kitartása. Ezáltal nemcsak a hitet erősíti és az esztétikai érzéket fejleszti, hanem a személyiséget is alakítja, építi. 

Az eseményről itt találhat képeket:

Az ikonfestő szakkör kiállítása