Főooldal
Egyházmegyei Hittan Verseny – beszámoló

Egyházmegyei Hittan Verseny – beszámoló

Február 18-án került megrendezése a Szent József Gimnázium, Általános Iskola, Szakgimnázium és Kollégium és a Szent Anna Főplébánia szervezésében, a Debrecen- Nyíregyházi Egyházmegye támogatásával az „Élet az Egyházban” elnevezésű hittan verseny az egyházmegye területén működő és az általa fenntartott általános és középiskolák számára.

A megmérettetésre közel 150 gyermek nevezett, 4 korcsoportban. Az 1-2. osztályosok Jézus csodáiból, a 3-4. évfolyamosok pedig Jézus példabeszédeiből mérték össze tudásukat. Az 5-8. és a 9-12. osztály Az ősegyház életéből, Pál apostol munkásságából készült az Apostolok Cselekedetei alapján.

A versenyre négyfős csapatokat vártunk, akiknek első feladatuk az volt, hogy készítsenek a versenykiíráshoz illeszkedő tárgyakat, képeket, videókat. A diákok kreativitásának köszönhetően sok értékes munka került bemutatásra, például mozaikképek az ősegyház életéből, Szent Pál életét feldolgozó kisfilmek, Jézus példabeszédeit megjelenítő képregények is.

A verseny folyamán a csapatoknak különböző állomásokon kellett ügyességi és kreatív feladatokat megoldani, felhasználva a megszerzett előzetes tudásukat. A résztvevő gyerekek amellett, hogy bizonyíthatták tudásukat, egy élmény gazdag napon is részt vehettek és találkozhattak más iskolák tanulóival is.

A nap zárásaként az eredményhirdetésre került sor, melyen részt vett Molnár Katalin főigazgató asszony és dr. Bódis Zoltán intézményvezető is, akik a hittan verseny és a korábban kiírásra került „100 éves Fatima” rajzverseny nyerteseinek adták át a jutalomtárgyakat! – Feketéné Nagy Magdolna

A verseny helyezettjei

1-2. osztály:

I. Aprószentek (Nyíregyháza): Jámbrik Attila, Blazsán-Deskó Balázs, Hamza Luca, Kupi Veronika
II. Betlehemi Csillagok (Nyíregyháza): Nagy-Kató Luca, Szigili Kitti, Béres Orsolya, Balogh Juhanna Klára
III. Isten báránykái (Kisvárda): Tamás Botond, Polyák Zalán, Rubóczki Tamara, Veress Blanka, Papik Dalma

3-4. osztály:

I. Noé (Mátészalka): Forrási Kinga, Jakab-Lemák Tirza, Alföldi Péter, Szamosvári Lilla
II. Salamon szolgái (Geszteréd): Jakabóczki Csenge, Simon Réka, Mészáros Réka, Seres Fruzsina
III. Tádé (Nyíregyháza): Fabu Hanna, Bálint Hanna, Varga Csanád, Lukács Janka

5-8. osztály:

I. Zombor-hegyi Szent Benedek (Mátészalka): Forrási Réka, Mizsák Vivien, Piermatteo Piero
II. Szent Miklós (Egyek): Fekete Sándor, Farkas Norbert, Kecskés Gábor, Kecskés Lilian
III. Szent László (Nyíregyháza): Felföldi Máté, Ádám Vanessza, Páter Klaudia

9-12. osztály:

I. Apostolok (Szent József): Juhász István, Turcsán Szabolcs, Rácz Péter, Gábor István
II. Alfa (szent József): Bihari Dóra, Bihari Tamás, Püspöky Gergely, Nagy Péter
III. /A Zarándokok (Kisvárda): Bóka Dominika, Rózsa Nikoletta, Turik Barbara
III./B Názáretiek (Szent József): Béres Anita, Nagy Anikó, Molnár Gergő

Lakatosné Virág Gabriella beszámolója a rajzversenyről:

Nagy népszerűségnek örvendett az egyházmegyei hittan verseny keretében meghirdetett rajzpályázat.
A verseny a „100 éves Fatima” címet viselte, és négy korcsoport csodaszép rajzaiból választhattuk ki a legjobbakat.
Több mint háromszázötven rajz érkezett, korosztályonként négy pályamunkát díjaztunk, de a nagyszámú jelentkező miatt, több megosztott helyezést is ki kellett adnunk.
Minden pályázónak és felkészítő tanáraiknak gratulálunk a gyönyörű alkotásokhoz.

A csapatversenyekhez kapcsolódóan több vizuális feladatot is kaptak a résztvevők.
Ezek közül rendkívül látványos volt az ötödik és hatodik évfolyam mozaikkészítő pályázata, a hetedik és nyolcadik évfolyam képregényei, és nagyon népszerű volt a kilenc-tizenkettedik évfolyam videó pályázata, ahol Szent Pál életének jeleneteit kellett rövidfilmen megjeleníteniük.

A versenyről itt talál képeket: Élet az Egyházban