Főooldal
Ajánló – Püspöki Kerekasztal-konferencia

Ajánló – Püspöki Kerekasztal-konferencia

Szeretettel várjuk a kedves Érdeklődőket az alábbi eseményre:

Püspöki kerekasztal konferencia plakát

„Hogy elhiggye a világ…” (Jn 17, 21)

„A keresztény egységretörekvésről II. János Pál tanítása tükrében” címmel Püspöki Kerekasztal-konferenciára várjuk az érdeklődőket2015. október 30-án, pénteken délután 4 órától a Kölcsey Központ báltermébe.

A konferencián részt vesznek: Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke; Bosák Nándor nyugalmazott püspök, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye apostoli kormányzója; Palánki Ferenc kinevezett debrecen-nyíregyházi megyéspüspök; Gyulay Endrenyugalmazott szeged-csanádi megyéspüspök, a debreceni pápalátogatás katolikus házigazdája; Kocsis Fülöp, a Hajdúdorogi Görögkatolikus Metropólia érseke.

Felkért világi hozzászólók: Bartha Elek néprajzprofesszor, rektorhelyettes; Imre László irodalomtörténész, akadémikus; Velkey György, a Magyar Kórházszövetség elnöke.

A kerekasztal-konferenciát vezeti: Kránitz Mihály, a PPKE teológia-professzora, az Út Unum Sint” Ökumenikus Intézet vezetője.

A rendezvény nyilvános és ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várunk.