Főooldal
BACH 24 – Diákunk Budapesten lép fel!

BACH 24 – Diákunk Budapesten lép fel!

István Garancsi

Garancsi István 7. osztályos diákunk, kiváló orgona és zongora játéka alapján meghívást kapott a Művészetek Palotájába, Budapestre, ahol Bach születésének évfordulója alkalmából rendezett emléknapon lép fel. Gratulálunk neki és büszkék vagyunk rá!

Az eseményről így tudósít a MüPa honlapja:

Bach24 (Kattintással nyitható!)

Március 21-én lesz 330 éve, hogy megszületett Johann Sebastian Bach. A Müpa ebből az alkalomból 24 órás „Bach-ügyeletet” tart. Március 20-án este 10-től 21-én este 10-ig neves magyar és külföldi orgonaművészek tizennégy koncerten játsszák el Bach összes orgonaművét egy gondosan felépített tematika szerint. A bázist természetesen a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem orgonája adja. A hangulat kötetlenebb lesz a szokásos komolyzenei hangversenyekénél: éjjel a színpadon babzsákokon lehet heverészni zenehallgatás közben, és kipróbálható, melyik helyről legjobb a hangzás. Az éjszakai hangversenyeket különleges fényfestések kísérik majd. A Müpa Üvegtermében és Előcsarnokában is lesznek programok (Nyitott orgonaműhely, Bach-Café), sőt még orgonaleckét is vehetnek azok, akik szeretnék kipróbálni ezt a csodálatos hangszert.