Főooldal
Az utolsó töltényig – kiállítás a magyar huszárokról

Az utolsó töltényig – kiállítás a magyar huszárokról

2017. május 8-án (hétfőn) látogatást tettünk az MH 5. Bocskai István Lövészdandár Vay Ádám Kiképzőbázisán (Hajdúhadház), rendhagyó történelemóra keretében. A dandár könyvtára által szervezett „Az utolsó töltényig”című kiállítás a haza védelméért életüket áldozó utolsó magyar huszároknak állít emléket. A tárlat egyik célja a huszárság emlékeinek őrzése, hagyományainak fenntartása, ápolása. A kiállítás középpontjában az 1. honvéd lovas- illetve huszárhadosztály lengyelországi, Duna-Tisza közi, végül pedig 1945 telén a Vértesben vívott harca áll. Az 1. huszárezredben nagyszülők, dédszülők is szolgáltak, szolgálhattak, így nagyszülők, dédszülők családtörténetének darabjaira is ráismerhettek diákjaink.

Köszönjük a püspökségnek, hogy támogatta a kiállításra az eljutásunkat.

Radnai Béla

szaktanár